NASZ TEAM

Agnieszka Witkowska

e-mail: awitkowska@fundacjazdrowegozycia.pl

Założycielka naszej fundacji.  Uwielbia przyrodę, zwierzęta i fotografię. Mama dwójki bardzo młodych ludzi.

Ukończyła medycynę na Śląskiej Akademii Medycznej, jest internistką i diabetologiem, kierownikiem stacji dializ. Jest zaangażowana w leczenie i badania naukowe na styku obszarów diabetologii, nefrologii, medycyny stylu życia i leczenia otyłości. Doskonale rozumie, jak ważny w terapii jest wpływ ludzkiego umysłu, dlatego ciągle poszerza swoje kompetencje w zakresie narzędzi trenerskich oraz psychoterapeutycznych.

Ewa Wojtyna

e-mail: ewojtyna@fundacjazdrowegozycia.pl

Założycielka naszej fundacji. Lekarz psychiatra, psycholog oraz psychoterapeuta w jednej osobie. Uwielbia podróże w najdalsze miejsca na Ziemi oraz kontakt z naturą.

Pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na stanowisku profesora uczelni. Specjalizuje się w kwestii psychosomatyki oraz psychologii zdrowia. Prowadzi terapię dla osób chorujących przewlekle, nowotworowo i metabolicznie.

.

Katarzyna Gwizdek

email: kgwizdek@fundacjazdrowegozyciapl

Nasza specjalistka leczenia ruchem. Magister fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako kierownik ćwiczeń Katedry i Kliniki Rehabilitacii ŚUM przekazuje praktyczną wiedzę studentom medycyny i fizjoterapii. Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu Żywienia i suplementacji osób aktywnych fizycznie. By możliwie skutecznie pomagać pacjentom w swojej pracy łączy wiedzę z zakresu medycyny sportowej, ortopedii, kinezjologii oraz ergonomii. W wolnym czasie uwielbia uprawiać sport i tworzyć zdrowe posiłki.

Monika Szmigiel

e-mail: mszmigiel@fundacjazdrowegozycia.pl

Magister dietetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nasz specjalista edukacji żywieniowej. Z fundacją związana jest od 2019 r. Wie, jak trudno jest pacjentom zmieniać swoje zwyczaje żywieniowe, dlatego niezwykle mocno angażuje się w edukację rodzin, dzieci i dorosłych. Prowadzi własną poradnię dietetyczną. W centrum jej zainteresowań leżą: dietoterapia nadwagi i otyłości, zaburzenia jelitowe oraz schorzenia układu pokarmowego. Uwielbia muzykować oraz spędzać aktywnie czas z dziećmi.

Aleksandra Hachuła

e-mail: ola.hachula@gmail.com

Graficzka  naszej fundacji. Uwielbia góry, wodę i odkrywanie nowych rzeczy. Ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego. Magister eksilibrisu cyfrowego. Zaprojektowała ponad 200 ekslibrisów, które były wystawiane między innymi: w Danii, Krakowie czy Cieszynie. Zdobyła pierwszą nagrodę XI Międzynarodowego Konkursu Graficznego na Ex Llibris, Gliwice 2016. W 2017 roku otrzymała honorowy medal Ex Digitalis. Opiekuje się naszą stroną i social mediami fundacji.

Współpracują z nami specjaliści

 • Jagoda Różycka – psycholog, psychodietetyk
 • Anna Brończyk – Puzoń – dietetyk
 • Anna  Dittfeld – lekarz endokrynolog, dietetyk, dr n.med. 
 • Karolina Łopata – psycholog, psychodietetyk
 • Mariola Klocek – dietetyk kliniczny
 • Anna Pyszkowska – psycholog
 • Agnieszka Ziółkowska – lekarz chorób wewnętrznych…
 • Marta Wróbel – lekarz chorób wewnętrznych, diabetolog, endokrynolog, dr n.med
 • Anna Psurek – lekarz chorób wewnętrznych, endokrynolog, dr n.med.
 • Witold Zieleźnik – lekarz chorób wewnętrznych, gastrolog, dr n.med.
 • Grzegorz Wystrychowski – lekarz chorób wewnętrznych, nefrolog, diabetolog, transplantolog, dr hab.n.med.
 • Anna Prescha – bromatolog, analityk medyczny, dr hab.n.med.
 • Joanna Michalik – manager projektów
 • Izabela Dyrda – oligofrenopedagog, propagator idei pedagogiki waldorfskiej i rozwoju dzieci zgodnie z ich potrzebami, trener dramy